Balanu ne yapar?

1) Daha iyi bir dünya yaratmak için, Kaz Dağları bölgesindeki küçük üreticilerle organik tarım işbirlikleri yapar. Üreticilerin ürünlerini aracısız ülke ve dünya pazarlarına sürmelerini sağlar.

2) Kendi markası olan N3vita adı altında, beslenme uzmanları ve gıda mühendisleri danışmanlığında hazırlanan günlük dozları belirli süper gıda karışımlarını kadın emeği ile üretir. 

3) İstanbul’un merkez ilçelerinin mahallelerinde haftanın belli gün ve saatlerinde bulunacak mobil market aracıyla organik sebze-meyve, Nu3vita ürünleri ve sağlıklı fast food seçeneklerini halka sunar.

 

Balanu’nun Hikayesi 

 

Elini Taşın Altına Koymak

İklim değişimi ve küresel ısınmanın etkileri artarak devam ederken, yaşadığımız dünyanın geleceğini tehdit eden sorunlarla ilgili hepimizin sorumluluk alması gerekiyor. Balanu olarak şirketlerin ve iş dünyasının bu değişimin başını çekmekle yükümlü olduğuna inanıyoruz. 

 

“Ben ne yapabilirim?”

Şirketlerin daha iyi bir gelecek için değişim alanında liderlik yapmasının yolu kurucularının kişisel olarak bu gayelere gönül vermesinden geçiyor. Balanu’nun kurucusu Filiz Bıldır, tarımla uğraşan bir ailede yetişmiş ve uluslararası birçok başarıya imza atmış bir mimar. Mimari pratiğini sürdürürken, yemek yapma merakını aşçılık eğitimleriyle geliştiren Filiz Bıldır, mutfakta pişen her aşın özünün topraktan geldiği düşüncesiyle memleketi olan Kaz Dağları bölgesindeki ve Anadolu genelindeki tarımsal üretim sorunlarını incelemeye başladı. Tarım ilaçlarındaki patojen ve kimyasalların toprağı git gide öldürdüğü gerçeğiyle yüzleşerek, “Ben ne yapabilirim?” sorusuyla Balanu yolculuğu başlamış oldu.  

 

Anadolu çorak ülkeye dönüşmesin!

Anadolu’nun bereketli topraklarının geleceği, en kısa süre içinde sürdürülebilir ve organik tarıma geçişin sağlanmasına bağlı. Ülkemizin bereketli toprakları şu anda patojen ve kimyasallar içeren tarımsal ilaçlama ve gübreleme sonucu toksik bir çorak ülkeye dönüşmekte. Bu kötü gidişatı değiştirmenin tek yolu bir değişim hareketi başlatmak. 

 

Küçük Üreticiye Desteklerimiz

Balanu, Anadolu’da tarımsal üretimi dönüştürmek amacıyla çiftçilerle eğitimler, hasadı satın alma garantisi ve doğru ürünleri yetiştirme konusunda danışmanlık veriyor. Böylece tüketiciye sunduğumuz ürünlerin kalitesini denetleyip doğrularken, küçük üreticilerin ancak birçok aracı vasıtasıyla tüketiciyle buluşabilme problemini de çözüyoruz. 

 

NU3VITA

 

N3vita ile kararında süper gıdalar!

Balanu Mobil Marketlerde satışa sunulan N3vita ürün grubu, kurucumuz Filiz Bıldır’ın oğlunun yaşadığı sindirim problemine beslenme yoluyla bir çare araması sonucu ortaya çıktı. 

 

Kadın Emeği 

Kadın emeği ile üretilen Nu3vita tohum ve müsli karışımları, beslenme konusunda bilgi ve birbiriyle çelişen görüş fazlalığı nedeniyle oluşan karmaşaya son veriyor. 

 

Süper Gıdalar nelerdir?

Süper gıda adı verilen, sağlık faydaları kanıtlanmış, içerdikleri aktif maddeler akademik birçok çalışmanın konusu olmuş gıdalardan sürekli gündemimizde: chia tohumu, haşhaş tohumu, sumak tozu, kuru incir, keten tohumu, fındık, susam, üzüm çekirdeği, vb.

 

Ancak cevap bekleyen birçok soru var: Hangi süper gıdayı hangi dozda almalıyız? Hangi süper gıdaları birleştirmeliyim? Hangi oranlarda? 

 

Uzmanların Belirlediği Dozlarda Süper Gıda Karışımları

Nu3vita’nın beslenme uzmanı ve gıda mühendislerinin danışmanlığında hazırlanan günlük dozlardaki sindirim, odak, bağışıklık, enerji, cilt, cinsellik, sakinlik, omega ve kalp-damar destek karışımları beslenme konusunda hayatınızı kolaylaştıracak. 

 

 

Balanu’dan neler alabilirsiniz?

Balanu’nun İstanbul’da mobil market aracıyla ilk kez ulaştığı nihai tüketiciye sunduğu ürünleri üç grupta toplayabiliriz:

  1. Organik sebze ve meyve (yaş ve kuru)
  2. Nu3vita marka günlük dozları belirlenmiş süper gıda içeren hazır karışımlar
  3. Sağlıklı fast-food, meze ve salata çeşitleri